En Fazla Taşınan İlçeler
Endekse göre İstanbul’da ve Ankara’da en fazla taşınan ilçeler
11 Ekim 2018
Nakliye
Nakliye
17 Ocak 2019
Haytınızı Kolaylaştıracak Nakliye Önerileri

Haytınızı Kolaylaştıracak Nakliye Önerileri

Evden eve nakliyat, hiç kimse ev taşımayı bir eğlence olarak görmez, ancak zamanı geldi mi yapılması gerekli gerilimli bir iştir. Bu tavsiyeler evden eve nakliyatı daha gerilimsiz ve daha zahmetsizce  gerçekleştirmeniz için var, tabi işi biraz daha keyifli hale getirmeyi ihmal etmeyin.

Birkaç Gün İçin Bavul Hazırlayın
Birkaç gün dışarıda geçirecekmiş gibi kendinize bir bavul hazırlayarak işe başlayın. Taşınma esnasında çoğu sorun meydana gelebilir, bu nedenden dolayı hazırlıklı olmanız gerekli bavulu hazırlarken “Aman ne olacak yarın bütün eşyalarım elimin altında olacak” diye hazırlamayın. Bavula temiz elbise, gideceğiniz şehre göre mont ve ayakkabı, diş fırçası, ilaçlarınızı ve diğer ihtiyaçlarınızı koyun. Belki dizüstü bilgisayar da iyi bir fikir olabilir.

Kolileri Odalara Göre Farklı Renklerle İşaretleyin
Koli hazırlarken her odaya bir renk belirleyerek odadaki kolilere odanın rengi olan etiketleri yapıştırarak nakliyat firmanıza yardımcı olabilirsiniz. Taşınma günü yeni evdeki kapılara da aynı renk etiketlerini yapıştırarak oda adlarını yazın. Böylece her koli ait olduğu odaya daha basit ulaşmış olur. Bu kolay tavsiyelerin işinizi ne kadar basit  yalnız görerek anlayabilirsiniz.

Şeffaflık İyidir
En çok ihtiyacınız olan eşyaları; telefon şarj aletleri, makas, maket bıçağı, tornavida, bant, tuvalet kâğıt, ıslak mendil gibi eşyaları şeffaf bir plastik kutuya koyun. Böylece ihtiyacınız olanda gözünüzün önünde olur, saatlerce aramamış olursunuz.

Cam Eşyaları İyi Paketleyin
Cam eşya ve kadehleri paketlerken ambalaj kâğıda iyice sararak kolileyiniz  ve kolileri çok fazla doldurmadan, her eşya arasına ambalaj kâğıdı sıkıştırarak hareket etmesini engelleyin.

Potansiyel Boş Alanları Kullanın
Tencere ve kapaklı plastik kapların içlerine ambalaj kâğıdı ile sardığınız eşyaları yerleştirin. Ardından kapağı kapatın ve tencere ya da plastik kabı ambalaj kâğıdı ile sardıktan sonra kapağının açılmasını önlemek için bantlayarak kolilere yerleştirin.

Yerinde Paketleyin
Taşınırken neredeyse bütün eşyalar yer değiştirilerek paketleneceklerdir. Özellikle komidin çekmecelerinde bulunana elbiseleri çekmeceden çıkarmadan, bir örtü ile kapattıktan sonra bantlayarak taşınmaya hazırlayabilirsiniz. Komidiniziı ve koltukları paketledikten sonra yerlerinden kaldırmadan bırakın böylelikle çok fazla karışıklık oluşmadan çoğu eşya paketlenmiş olur.

Fotoğraf Çekin
Artık hepimizin elinde fotoğraf çeken bir akıllı telefon var. Özellikle elektronik eşyaların kablo bağlantılarının birer resmini çekerek daha sonra bağlantıları yeniden basitçe yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca eşya envanteri yerine geçebilecek kısa videolar çekerek taşınma sonrası videolardan eşyalarınızın kontrollerini yapabilirsiniz.

Kitap ve Dergileri Paketlerken Küçük Kolileri Kullanın
Kitap ve dergiler ağırdır şayet büyük bir koliyi kitap ve dergiler ile doldurursanız bu koliyi taşımak çok zorlaşacak ve çok ağır olduğu için araçta da üzerine konulan diğer eşyalara hasar verecektir.

Büyük Çöp Poşetlerini Kulanın
Hem elbise hem de diğer çoğu eşyayı basitçe büyük çöp poşetlerine yerleştirerek basitçe çoğu eşyayı paketleyebilirsiniz. Minder ve örtüleri paketlemek için çöp poşetleri en en uygun paketleme malzemesidir.

Bir Oda Dağınık Olsun
Paketleri ve kolileri açarken bir odayı kullanın ve açılan kolileri ve diğer eşyaları odalarına yereştirene kadar bu odada bırakın. Böylece bütün eşyalar yerine yerleşene kadar yalnızca bir odanız dağınık kalmış olur. Tüm koliler açıldıktan sonra kolileri ve diğer paketleme atıklarını hep birlikte toplayarak evden uzaklaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEKLİF FORMU